Aktualności - ogłoszenia
   Sanktuarium
   Msze święte i nabożeństwa
   Duszpasterstwo:
      Domowy Kościół
      Duchowa Adopcja
      Neokatechumenat
      Wspólnota Żywych Kamieni
      Koinonia Jan Chrzciciel
      Rodzina Różańcowa
      Komisja Charytatywna
      Schronisko Św. Br. Alberta
      Duszpasterstwo Powołań
      Rocznica Komunii Świętej
      Bierzmowanie
      Duszpasterstwo chorych
      Grupa pokutna
      Bractwo św. Antoniego
      Pielgrzymka Grupa 2
   Nasi Patronowie
   Modlitewnik
   Rada Parafialna
   Dzielnica Czterech Wyznań
   Koncerty u Paulinów
   Chór Vita Nova
   Zwiedzanie
   Jubileusz
   Galeria foto
   Linki


Nadchodzące wydarzenia:
Miesiąc i rok: 07 / 2018
 << miesiąc  >>      << rok  >>


Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Skrzynka intencji
Prześlij nam swoją intencję, w której chcesz abyśmy się modlili:
Imię*
E-mail*
Treść intencji*


 Aktualności - ogłoszenia1. Dziękujemy Panu Bogu za dar Pielgrzymki Wrocławskiej. Za pielgrzymów, niosących nasze intencje do Jasnogórskiego tronu, jak również, pielgrzymów duchowych każdego dnia modlących się w naszej świątyni.  Polecamy tych, którzy jeszcze z różnych stron naszej Ojczyzny, zmierzają na Jasną Górę, szczególnie za o. Waldemara pielgrzymującego z pielgrzymką warszawską.

2. Jak  już informowaliśmy, mocą decyzji Najprzewielebniejszego Ojca Generała naszego zakonu w  tym tygodniu swoją posługę w naszej parafii, kończy dwóch naszych ojców: o. Dariusz Kropacz, którego pożegnamy dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.30 i o. Grzegorz Staszak, którego pożegnamy 15 sierpnia tj. we wtorek, również na Mszy św. o godz. 10.30. Ojciec Dariusz został skierowany do pracy w naszej placówce w Toruniu, natomiast o. Grzegorz do Świdnicy.

3. Jutrzejszy dzień - 14 sierpnia, to dzień imienin naszego współbrata – ojca Maksymiliana Stępnia, podprzeora klasztoru i pełniącego funkcję egzorcysty w naszej archidiecezji. Msza św. w intencji drogiego solenizanta o godz. 07.00 rano
Już dzisiaj polecamy Ojca Maksymiliana naszym modlitwom wypraszając Mu potrzebne dary i łaski w Jego posłudze duszpasterskiej.
 Świętując wigilię uroczystości ku czci Maryi Wniebowziętej zapraszamy wszystkich na projekcję filmu pt. „Fatima 13 dzień”. Projekcja ta rozpocznie się o godz. 19.00 po Mszy św. wieczornej. Wstęp wolny

4. We wtorek tj. 15 sierpnia uroczystość WNIEBOWZIECIA  N.M.P. Porządek Mszy świętych w tym dniu - niedzielny.  Poświęcenie ziół na każdej Mszy św.
 Informujemy, że we wiązanki z ziołami trzeba się będzie zapatrzeć indywidualnie, gdyż nie będą, jak bywało to w ubiegłych latach, przygotowywane przez Komisję Charytatywną.
Na Mszy św. o godz. 10.30 pożegnanie o. Grzegorza Staszaka. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna. W sprawach losowych prosimy o kontakt z furtą klasztorną

5. Od najbliższego czwartku tj. 17 sierpnia rozpoczynamy nowennę, przez którą chcemy przygotować nasze serca na kolejne wydarzenie jakim będzie Uroczystość N.MP Jasnogórskiej , szczególnej Patronki naszego Sanktuarium.  Przez kolejnych 9 dni zapraszamy wszystkich czcicieli Jasnogórskiej Matki Kościoła, na wspólną modlitwę o godz. 17.30 a po niej na Mszą św. podczas której jeszcze bardziej zechcemy poznawać osobę Maryi. Przez nasze uczestnictwo w nowennie pragniemy, wyrazić  szczególną wdzięczność Bogu za dar  obecności Maryi w tym miejscu i w tej świątynni.

6. Już dzisiaj pragniemy zaprosić wszystkich, na uroczystości odpustowe dnia 26 sierpnia ku czci Matki Bożej Jasnogórskiej. W tym dniu uroczystą Mszę św. o godz. 18.00 będzie sprawował i Słowo Boże wygłosi, - ojciec Stanisław Turek, były Generał naszego paulińskiego zakonu.  

Po Mszy św. o godz. 20.00 natomiast, zapraszamy do  Auli Zespołu Szkół Nr 14 przy ulicy Brucknera 10,  na wspaniały Musical z udziałem ok. 50 artystów -  amatorów pt.: „Zycie Maryi” Wykonawcami są: Wspólnota Guadalupe, i Wspólnota Najświętszego Imienia Jezus z Lublina. Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona.
Warunkiem otrzymania miejsca jest rejestracja na stronie internetowej  www.guadalupe.com.pl lub zapisanie się w Parafii ojców Paulinów przy ul. św. Antoniego 30. po Mszy św. i w godzinach otwarcia kancelarii. (Uwaga : zapisy przez internat od jutra tj. 14 sierpnia. Jedna osoba może maksymalnie zapisać 5 osób)

7. W związku z tym musicalem zwracamy się z pokorną prośba do osób, które mogły by przenocować naszych gości z soboty na niedzielę by nie wracali do Lublina nocą. Nie potrzeba wiele, ponieważ będą mieli ze sobą śpiwory i karimaty. Chętne osoby prosimy o zgłaszanie się do zakrystii po każdej Mszy św. lub do kancelarii w godzinach jej otwarcia.  

8. Kalendarz Liturgiczny:
- w poniedziałek – wsp. św. Maksymiliana Marii Kolbe, kpł. i męcz.
- we wtorek – Uroczystość Wniebowzięcia najświętszej Maryi Panny - M. B. Zielnej
- W czwartek – wsp. św. Jacka kpł.

9. W tym tygodniu Pan Bóg odwołał do siebie: śp. Pelagię Udalską, śp. Danutę Iwachów, śp. Urszulę Kargul i śp. Florentynę Czyżewską. Wszystkich naszych bliskich zmarłych, polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

 

 « Powrót

wydrukuj »       wyślij znajomemu »       ilość wyświetleń: 571

WIDEO

KOMENTARZ WIDEO 

 

Żywa Korona Maryi


 

 

Seria PO PROSTU

  


 

 

 

   

  


15314239 dwiedzin od 2007-11-14                        wykonanie 1999-2018 MATinternet Zakopane       Powered by AntCms                   © Paulini Wrocław 2018