Aktualności - ogłoszenia
   Sanktuarium
   Msze święte i nabożeństwa
   Duszpasterstwo:
      Domowy Kościół
      Duchowa Adopcja
      Neokatechumenat
      Wspólnota Żywych Kamieni
      Koinonia Jan Chrzciciel
      Rodzina Różańcowa
      Komisja Charytatywna
      Schronisko Św. Br. Alberta
      Duszpasterstwo Powołań
      Rocznica Komunii Świętej
      Bierzmowanie
      Duszpasterstwo chorych
      Grupa pokutna
      Bractwo św. Antoniego
      Pielgrzymka Grupa 2
   Nasi Patronowie
   Modlitewnik
   Rada Parafialna
   Dzielnica Czterech Wyznań
   Koncerty u Paulinów
   Chór Vita Nova
   Zwiedzanie
   Jubileusz
   Galeria foto
   Linki


Nadchodzące wydarzenia:
Miesiąc i rok: 05 / 2018
 << miesiąc >>     << rok >>


Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Skrzynka intencji
Prześlij nam swoją intencję, w której chcesz abyśmy się modlili:
Imię*
E-mail*
Treść intencji*


 Aktualności - ogłoszenia

 

 

 1. W ubiegły piątek, 8 września – w święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, wraz z całym Kościołem w Polsce na wszystkich Mszach świętych, oddaliśmy się Niepokalanemu Sercu Maryi. Ufamy, że ten akt zaowocuje jeszcze większą miłością naszych serc do Jezusa i Jego Matki.

 

 1. Dzisiejszą XXIII niedzielą zwykłą rozpoczynamy tydzień modlitw w intencji wychowania. Hasło towarzyszące tej modlitwie to: „Maryja Wychowawczynią Pokoleń”. Niech ta idea stanie się dla nas okazją, by zanosić do Dobrego Boga przez Maryję modlitwę za młodzież, rodziców, nauczycieli, wychowawców i katechetów, by mężnie trwali na straży ewangelicznych wartości.

Na Mszę św. z modlitwą za chorych o godz. 13.30, jak w każdą II niedzielę miesiąca, zaprasza nas Koinonia - „Jan Chrzciciel”. Nieszpory o godz. 17.30.

Również dzisiaj, po każdej Mszy św., do puszek przed kościołem zbierane będą ofiary na pomoc naszym braciom i siostrom poszkodowanym w nawałnicach, które przed kilku tygodniami nawiedziły niektóre rejony naszej Ojczyzny. Niech Bóg wynagrodzi wszystkim chcącym wspomóc tych, którzy w wielu przypadkach utracili cały dorobek swojego życia.

 

 1. Rozpoczynamy przygotowania do I Komunii św. i sakramentu bierzmowania. Przypominamy, że w naszej parafii, bynajmniej w tym roku – przygotowanie do bierzmowania trwa 2 lata. Rozpoczyna się w III klasie gimnazjum i kończy w I klasie szkoły średniej. Zapisy dzieci i młodzieży do końca września, w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia. Więcej szczegółów dotyczących w/w sakramentów podamy w późniejszym terminie.

 

 1. Kalendarz Liturgiczny:
 • w środę – wsp. św. Jana Chryzostoma, bpa i dK, o godz. 17.30 Nabożeństwo Fatimskie – Różaniec;
 • w czwartek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego;
 • w piątek – wsp. Najświętszej Maryi Panny Bolesnej;
 • w sobotę – wsp. świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, bpa.

 

 1. Z 15/16 września br. odbędzie się (jak co roku) Archidiecezjalna Pielgrzymka Duchowieństwa i Wiernych do tronu naszej Matki i Królowej na Jasnej Górze. Gorąco zachęcamy do wzięcia w niej udziału.

 

 1. Chór Vita Nova, działający przy naszym Sanktuarium, ogłasza nabór na rozpoczynający się sezon chóralny. Serdecznie zapraszamy osoby powyżej 20. roku życia, posiadające podstawowe predyspozycje muzyczne. Próby odbywają się w poniedziałki w godzinach 18.00 – 20.00 w sali Tebajda. Szczegóły w zakrystii.

 

 1. Swoją działalność rozpoczyna również schola dziecięca, do której zaproszone są wszystkie dzieci – zarówno dziewczęta, jak i chłopcy. Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się w przyszłym tygodniu. O szczegółach możemy  dowiedzieć się w zakrystii, po każdej Mszy świętej.

 

 1. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 10. 30 w intencji Rodziny Różańcowej, a po Niej, zmiana tajemnic różańcowych.

 

 1. Miłosierdziu Bożemu polecamy wszystkich zmarłych, których Pan Bóg odwołał w  ostatnim czasie do siebie… śp. Józefa Nieczyporuka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 
 

 « Powrót

wydrukuj »       wyślij znajomemu »       ilość wyświetleń: 429

WIDEO

KOMENTARZ WIDEO 

 

Żywa Korona Maryi


 

 

Seria PO PROSTU

  


 

 

 

   

  


15011161 dwiedzin od 2007-11-14                        wykonanie 1999-2018 MATinternet Zakopane       Powered by AntCms                   © Paulini Wrocław 2018