Aktualności - ogłoszenia
   Sanktuarium
   Msze święte i nabożeństwa
   Duszpasterstwo:
      Domowy Kościół
      Duchowa Adopcja
      Neokatechumenat
      Wspólnota Żywych Kamieni
      Koinonia Jan Chrzciciel
      Rodzina Różańcowa
      Komisja Charytatywna
      Schronisko Św. Br. Alberta
      Duszpasterstwo Powołań
      Rocznica Komunii Świętej
      Bierzmowanie
      Duszpasterstwo chorych
      Grupa pokutna
      Bractwo św. Antoniego
      Pielgrzymka Grupa 2
   Nasi Patronowie
   Modlitewnik
   Rada Parafialna
   Dzielnica Czterech Wyznań
   Koncerty u Paulinów
   Chór Vita Nova
   Zwiedzanie
   Jubileusz
   Galeria foto
   Linki


Nadchodzące wydarzenia:
Miesiąc i rok: 12 / 2018
 << miesiąc  >>      << rok  >>


Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Skrzynka intencji
Prześlij nam swoją intencję, w której chcesz abyśmy się modlili:
Imię*
E-mail*
Treść intencji*


 Aktualności - ogłoszenia

 

1. Przeżywamy dzisiaj I niedzielę miesiąca. Adoracja Najświętszego sakramentu w godz. od 13.00 do 18.00. Gorąco zachęcamy do odwiedzin Pana Jezusa, który zawsze tutaj na nas czeka. Dzisiaj Modlitwa nieszporów o godz. 17.30 połączona będzie z wypominkami za zmarłych, z ulic: Podwale, Zelwerowicza, Sokolniczej i Pl. Jana Pawła II. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na tacę, które złożyliście z racji I niedzieli miesiąca.
 

 

2. Przypominamy, że w miesiącu listopadzie codziennie o godz. 17.30 modlimy się na różańcu za naszych zmarłych polecanych w wypominkach. Wypominki będą odczytane według następujących ulic: w poniedziałek – ul. Legnicka 24, 26, 28, 30, we wtorek – Legnica 18, 20, 22 i numery nieoznaczone z tej ulicy, w środę – Pl. Orląt Lwowskich, Robotnicza, Kaczmarskiego i Stacyjna, w czwartek – ul. Nabycińska, Nowy Świat, w piątek – ul. Braniborska; sobota – ul. Dobra i w najbliższą niedzielę (podczas nieszporów) – będziemy polecać Bożemu Miłosierdziu wszystkich zmarłych wychowawców, nauczycieli i pracowników XII LO im. Bolesława Chrobrego, znajdującego się na terenie parafii.

Do 8 listopada za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się również podczas każdej Mszy św. o godz. 18.00.

 

3. W najbliższą sobotę, tj. 11 listopada, Dzień Niepodległości. Zachęcamy do szczególnej modlitwy w intencjach naszej ukochanej Ojczyzny.

Jednocześnie pamiętamy, że w tym dniu przypada 19. rocznica intronizacji Kopii Cudownego Wizerunku Matki Bożej Jasnogórskiej, która czczona jest w naszym Sanktuarium, jako Jasnogórska Matka Kościoła. Serdecznie zapraszamy do wspólnego dziękczynienia Panu Bogu za ten szczególny dar obecności Jego Matki w naszej świątyni, oraz modlitwy za Ojczyznę w czasie Mszy św. o godz.18.00.

 

4. W związku z tym, że od 1 października uległa zmianie lokalizacja oraz sposób organizacji świadczeń zdrowotnych w nocnej i świątecznej opiece zdrowotnej, Narodowy Fundusz Zdrowia za naszym pośrednictwem prosi osoby zainteresowane o sprawdzenie u lekarza lub pielęgniarki, gdzie obecnie znajduje się punkt nocnej i świątecznej pomocy medycznej.

 

5. Do końca tygodnia, czyli do 12.11, w Centrum Historii Zajezdnia przy ul. Grabiszyńskiej 184 we Wrocławiu, możemy bezpłatnie obejrzeć wystawę poświęconą Słudze Bożemu ks.  Aleksandrowi Zienkiewiczowi. Do jej obejrzenia zachęca gorąco wszystkich mieszkańców Wrocławia i Archidiecezji JE Ks. Abp Józef Kupny. W tym samym miejscu i czasie zorganizowana jest również inna wystawa, poświęcona Słudze Bożemu Ks. Franciszkowi Blachnickiemu – założycielowi Ruchu Światło-Życie, który swoją wizją ewangelizacji i formacji wywarł wielki wpływ na życie Kościoła w Polsce i poza nią. Została ona zorganizowana w związku z 30. rocznicą śmierci ks. Blachnickiego. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia tych wystaw.

 

6. Dzisiaj do Wrocławia przybywa ks. bp z Aleppo, aby osobiście podziękować mieszkańcom Dolnego Śląska za wszelką pomoc duchową i materialną, jaka dotarła do tego syryjskiego miasta, zniszczonego wojną, o czym niejednokrotnie wspominaliśmy przy okazji organizowania pomocy w naszej parafii. Ks. bp spotka się z mieszkańcami Wrocławia m.in. w kościele MB Nieustającej Pomocy na Muchoborze Małym o godz. 11.00 i w Katedrze pw. św. Jana Chrzciciela na Ostrowie Tumskim o godz. 18.30.

 

7. W miesiącu poświęconym szczególnej pamięci o zmarłych, wszystkim osobom nawiedzającym Sanktuarium Jasnogórskiej Matki Kościoła, chcemy dać możliwość modlitwy przez cały rok za tych zmarłych oraz za dusze w czyśćcu cierpiące. Dlatego na ołtarzu Ukrzyżowania Pana Jezusa – to ostatni ołtarz po prawej stronie wychodząc z kościoła – znajduje się kasetka z krążkami, na których widnieją numerki. Każdy z nich odpowiada numerkowi na liście, jakiemu przyporządkowana jest konkretna intencja.

Zasada modlitwy jest następująca: Wybieramy krążek z odpowiednim numerem, który znajduje się po lewej stronie, szukamy jego odpowiednika na liście z intencją i wrzucamy krążek do kasetki po prawej stronie zgodnie z kierunkiem widniejącej strzałki. Następnie w odpowiedniej dla nas chwili i miejscu modlimy się modlitwą ZDROWAŚ MARYJO… I WIECZNY ODPOCZYNEK… za zmarłego lub grupę zmarłych przypisanych do danego numeru. PROSIMY O NIEZABIERANIE KRĄŻKÓW Z NUMERKAMI  ZE SOBĄ!

 

8. W przyszłą niedzielę słowo Boże podczas wszystkich Mszy św. głosił będzie do nas o. Leonard Aduszkiewicz. Ofiarą na tacę zechcemy wspomóc jego posługiwanie na placówce, gdzie obecnie pracuje, a jest nią nowo powstające Sanktuarium MB Częstochowskiej w Mariupolu na Ukrainie, gdzie obecnie przebiega front wojenny. Niech hojność naszych serc wyjdzie naprzeciw tym, którzy znajdują się w potrzebie.

 

9. Kalendarz Liturgiczny:

w czwartek – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;

w piątek – wsp. św. Leona  Wielkiego, pap. i dK;

w sobotę – wsp. św. Marcina z Tours, bpa.

 

10. Bożemu Miłosierdziu polecamy wszystkich naszych bliskich zmarłych, których Bóg odwołał w ostatnim czasie do siebie oraz zmarłych polecanych w wypominkach, w sposób szczególny śp. Celestynę Ogłoza. Wieczny odpoczynek…
 
 
 
 
 
 
 

 « Powrót

wydrukuj »       wyślij znajomemu »       ilość wyświetleń: 432

WIDEO

KOMENTARZ WIDEO 

 

Żywa Korona Maryi


 

 

Seria PO PROSTU

  


 

 

 

   

  


16334326 dwiedzin od 2007-11-14                        wykonanie 1999-2018 MATinternet Zakopane       Powered by AntCms                   © Paulini Wrocław 2018