Aktualności - ogłoszenia
   Sanktuarium
   Msze święte i nabożeństwa
   Duszpasterstwo:
      Domowy Kościół
      Duchowa Adopcja
      Neokatechumenat
      Wspólnota Żywych Kamieni
      Koinonia Jan Chrzciciel
      Rodzina Różańcowa
      Komisja Charytatywna
      Schronisko Św. Br. Alberta
      Duszpasterstwo Powołań
      Rocznica Komunii Świętej
      Bierzmowanie
      Duszpasterstwo chorych
      Grupa pokutna
      Bractwo św. Antoniego
      Pielgrzymka Grupa 2
   Nasi Patronowie
   Modlitewnik
   Rada Parafialna
   Dzielnica Czterech Wyznań
   Koncerty u Paulinów
   Chór Vita Nova
   Zwiedzanie
   Jubileusz
   Galeria foto
   Linki


Nadchodzące wydarzenia:
Miesiąc i rok: 12 / 2018
 << miesiąc  >>      << rok  >>


Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Skrzynka intencji
Prześlij nam swoją intencję, w której chcesz abyśmy się modlili:
Imię*
E-mail*
Treść intencji*


 Aktualności - ogłoszenia

 

1. Dwa lata temu Konferencja Episkopatu Polski ustaliła, że II niedziela listopada będzie Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym, nad którą to ideą patronat pełni Stowarzyszenie – „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”.

Chcemy taką solidarność wyrazić poprzez pomoc, znajdującemu się w obrębie linii frontu, Kościołowi w Mariumpolu, wspierając naszą paulińską placówkę duszpasterską i nowo powstające tam Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej. Z tej też okazji gościmy w naszej wspólnocie o. Leonarda Aduszkiewicza, paulina i proboszcza tamtejszej parafii, który głosi do nas słowo Boże.

Za wszystkie ofiary na tacę zbierane na ten cel z całego serca składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

2. Przypominamy, że w miesiącu listopadzie codziennie o godz. 17.30 modlimy się na różańcu za naszych zmarłych polecanych w wypominkach. Wypominki będą czytane według następujących ulic: dzisiaj (podczas modlitwy Nieszporów o 17.30) – szczególnie będziemy polecać zmarłych wychowawców, nauczycieli i pracowników XII LO znajdującego się na terenie naszej parafii; w poniedziałek – ul. Strzegomska i Góralska; we wtorek – ul. Barbary i Cieszyńskiego, Kaczmarskiego i Stacyjna; w środę – ul. Drzewna i Sikorskiego i Złotoryjska; w czwartek – ul. Tęczowa i za zmarłych, których ulice nie zostały zaznaczone; w piątek – ul. św. Antoniego; w sobotę – ul. Podwale, Zelwerowicza i Sokolnicza; w przyszła niedzielę (podczas Nieszporów) – Pl. Jana Pawła II i ul. Ruska.

 

3. Pragniemy jeszcze raz przypomnieć, że w miesiącu poświęconym szczególnej pamięci o zmarłych, wszystkim osobom nawiedzającym Sanktuarium Jasnogórskiej Matki Kościoła chcemy dać możliwość modlitwy za zmarłych oraz za dusze w czyśćcu cierpiące przez cały rok. Przygotowaliśmy w tym celu kasetkę z krążkami, która znajduje się na ołtarzu Ukrzyżowania Pana Jezusa – to ostatni ołtarz po prawej stronie wychodząc z kościoła. Na krążkach widnieją numerki, każdy z nich odpowiada numerkowi na liście, jakiemu przyporządkowana jest konkretna intencja.

Zasada modlitwy jest następująca: wybieramy krążek z odpowiednim numerem, który znajduje się po lewej stronie, szukamy jego odpowiednika na liście z intencją i wrzucamy krążek do kasetki po prawej stronie, zgodnie z kierunkiem widniejącej strzałki. Następnie, w odpowiedniej dla nas chwili i miejscu, modlimy się modlitwą ZDROWAŚ MARYJO… I WIECZNY ODPOCZYNEK… za zmarłego lub grupę zmarłych przypisanych do danego numeru. PROSIMY O NIEZABIERANIE KRĄŻKÓW Z NUMERKAMI ZE SOBĄ!

 

4. Kalendarz Liturgiczny:

w poniedziałek – wsp. świętych Pierwszych Męczenników Polskich: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna;

w czwartek –  święto Rocznicy Poświecenia Katedry Metropolitarnej Wrocławskiej;

w piątek – wsp. Elżbiety Węgierskiej;

w sobotę  – wsp. bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.
 

5. Bóg odwołał w ostatnim czasie śp. Ryszarda Tereszko. Bożemu Miłosierdziu polecajmy Jego i wszystkich, za których modlimy się w tegorocznych wypominkach. Wieczny odpoczynek…
 
 
 

 « Powrót

wydrukuj »       wyślij znajomemu »       ilość wyświetleń: 488

WIDEO

KOMENTARZ WIDEO 

 

Żywa Korona Maryi


 

 

Seria PO PROSTU

  


 

 

 

   

  


16334226 dwiedzin od 2007-11-14                        wykonanie 1999-2018 MATinternet Zakopane       Powered by AntCms                   © Paulini Wrocław 2018