Aktualności - ogłoszenia
   Sanktuarium
   Msze święte i nabożeństwa
   Duszpasterstwo:
      Domowy Kościół
      Duchowa Adopcja
      Neokatechumenat
      Wspólnota Żywych Kamieni
      Koinonia Jan Chrzciciel
      Rodzina Różańcowa
      Komisja Charytatywna
      Schronisko Św. Br. Alberta
      Duszpasterstwo Powołań
      Rocznica Komunii Świętej
      Bierzmowanie
      Duszpasterstwo chorych
      Grupa pokutna
      Bractwo św. Antoniego
      Pielgrzymka Grupa 2
   Nasi Patronowie
   Modlitewnik
   Rada Parafialna
   Dzielnica Czterech Wyznań
   Koncerty u Paulinów
   Chór Vita Nova
   Zwiedzanie
   Jubileusz
   Galeria foto
   Linki


Nadchodzące wydarzenia:
Miesiąc i rok: 10 / 2018
 << miesiąc  >>      << rok  >>


Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Skrzynka intencji
Prześlij nam swoją intencję, w której chcesz abyśmy się modlili:
Imię*
E-mail*
Treść intencji*


 Aktualności - ogłoszenia

 

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy okres liturgiczny – Adwent. To czas RADOSNEGO oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Adwent w liturgii Kościoła ma zawsze podwójny charakter. W pierwszej jego części (do 17 XII) Kościół chce nas uwrażliwić (przygotować) na fakt ponownego przyjścia naszego Pana na końcu czasów.

Druga część to okres bezpośredniego już przygotowania do świąt Bożego Narodzenia, przez które czcimy pierwsze przyjście Syna Bożego, podobnego do nas we wszystkim oprócz grzechu.

Pierwsza niedziela Adwentu jest zarazem I niedzielą miesiąca. Z tej racji zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz.13.00 do 18.00. Modlitwa Nieszporów o godz. 17.30. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary na tacę, które dzisiaj przeznaczamy na wszelkie renowacje związane z naszą świątynią.

 

2. Jak co roku, czas Adwentu w naszej parafii, rozpoczynamy adwentowymi rekolekcjami, które będą trwały: od dzisiaj do 6 grudnia (środa). Wygłosi je do nas o. Albert Oksiędzki, nasz współbrat, pracujący obecnie w naszym klasztorze w Warszawie Życzymy Mu, aby współpracując z łaską Ducha Świętego otwierał nas na Boże słowo i Bożą miłość.

Nauki rekolekcyjne dzisiaj na wszystkich Mszach świętych, a w dni powszednie, na Mszach św. o godz. 9.00 i 18.00. Bardzo serdecznie zapraszamy na nie wszystkich wiernych.

 

3. Ostatni dzień rekolekcji w tym roku zbiega się w naszej parafii z odpustem ku czci św. Mikołaja. Uroczystej Mszy świętej o godz. 18.00, ku czci świętego Patrona naszej Parafii, będzie przewodniczył Najprzewielebniejszy Ojciec Generał  Zakonu Paulinów – o. Arnold Chrapkowski.

O godzinie 17.30 tradycyjnie w tym dniu będziemy się modlić Akatystem ku czci św. Mikołaja, w wykonaniu chóru parafialnego „Vita Nova”.

Na te wszystkie uroczystości serdecznie zapraszamy. W dniu św. Mikołaja zapraszamy szczególnie dzieci, albowiem mamy już wiadomość, że święty Mikołaj się do nas wybiera i na pewno przybędzie.

 

4. Adwent to czas czuwania. Zapraszamy na Msze św. RORATNIE ku czci Matki Bożej, aby razem z Nią czuwać i oczekiwać na przyjście Jezusa. Chcemy w tym roku dać możliwość uczestnictwa w nich także dzieciom. Dlatego Msze święte RORATNIE sprawowane będą codziennie o godzinie 7.00 (za wyjątkiem wtorków i czwartków). We wtorki i czwartki zapraszamy na Roraty dzieci i dorosłych o godz. 18.00.

 

5. Tradycją lat ubiegłych, zapraszamy razem z Akademią Muzyczną we Wrocławiu, na adwentowe koncerty muzyczne w naszym kościele. Pierwszy z koncertów odbędzie się 9 grudnia o godz. 19.00, a następny 16 grudnia. Wstęp wolny. 

 

6. Jak co roku, mamy już świece Caritas – szczególny znak naszej pamięci o najuboższych. Możemy je nabywać w zakrystii po każdej Mszy św. Koszt: duża – 14 zł; mała – 6 zł.

Są również do nabycia w zakrystii poświęcone opłatki na stół wigilijny. Można je nabyć po każdej Mszy świętej. Ofiara dobrowolna.

 

7. Dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej zapraszamy wraz z rodzicami w najbliższą sobotę (9 grudnia) na godz. 9.00 na przymiarkę strojów komunijnych.

 

8. W najbliższą sobotę zapraszamy również młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. I grupę – młodszą zapraszamy na godz. 10.00, starszą zaś na godz. 11.00.

 

9. Kalendarz liturgiczny:

w czwartek – wsp. św. Ambrożego, bpa i dK;

w piątek  – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

 

10. Dnia 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP w godz. 12.00 do 13.00 zapraszamy wszystkich do naszego Sanktuarium na GODZINĘ ŁASKI.

Jest taka jedna szczególna godzina w roku, gdy Niebo pochyla się tak nisko nad ziemią, że Bóg i Jego odwieczne skarby miłości – można powiedzieć – są na wyciągnięcie ręki. To godzina, kiedy wszystko jest możliwe. Obietnica z nią związana jest naprawdę wielka! Oto Matka Najświętsza ogłasza, że przez 60 minut w roku Niebo staje nad nami otworem. Że każdy, kto w tym czasie zamknie trzymany nad głową parasol niewiary, otrzyma od Boga to, co jest mu najbardziej potrzebne.

Na godz. 18.00 zapraszmy na uroczystą Mszę św., podczas której będzie możliwość przystąpienia do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

 

 

11. Zgodnie z Inicjatywą Konferencji naszego Episkopatu w II niedzielę adwentu, już po raz XVIII, obchodzić będziemy Dzień modlitwy i materialnej pomocy Kościołowi na Wschodzie. Dlatego w całej Polsce po każdej Mszy świętej będzie zbierana ofiara do puszek, jako wyraz naszej solidarności z naszymi braćmi i siostrami, którym przyszło żyć i wzrastać w wierze w warunkach o wiele trudniejszych niż nasze.   

 

12. Bożemu Miłosierdziu polecamy naszych zmarłych parafian: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…                                                                                      

 « Powrót

wydrukuj »       wyślij znajomemu »       ilość wyświetleń: 850

WIDEO

KOMENTARZ WIDEO 

 

Żywa Korona Maryi


 

 

Seria PO PROSTU

  


 

 

 

   

  


15876078 dwiedzin od 2007-11-14                        wykonanie 1999-2018 MATinternet Zakopane       Powered by AntCms                   © Paulini Wrocław 2018