Aktualności - ogłoszenia
   Sanktuarium
   Msze święte i nabożeństwa
   Duszpasterstwo:
      Domowy Kościół
      Duchowa Adopcja
      Neokatechumenat
      Wspólnota Żywych Kamieni
      Koinonia Jan Chrzciciel
      Rodzina Różańcowa
      Komisja Charytatywna
      Schronisko Św. Br. Alberta
      Duszpasterstwo Powołań
      Rocznica Komunii Świętej
      Bierzmowanie
      Duszpasterstwo chorych
      Grupa pokutna
      Bractwo św. Antoniego
      Pielgrzymka Grupa 2
   Nasi Patronowie
   Modlitewnik
   Rada Parafialna
   Dzielnica Czterech Wyznań
   Koncerty u Paulinów
   Chór Vita Nova
   Zwiedzanie
   Jubileusz
   Galeria foto
   Linki


Nadchodzące wydarzenia:
Miesiąc i rok: 12 / 2018
 << miesiąc  >>      << rok  >>


Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Skrzynka intencji
Prześlij nam swoją intencję, w której chcesz abyśmy się modlili:
Imię*
E-mail*
Treść intencji*


 Modlitewnik

Nowenna pomejańska
 
Następnie rzekł do ucznia:
„Oto twoja Matka”.
I od tej godziny uczeń
przyjął Ją do siebie.

J 19, 27


 

 

Historia i obietnice

 

Wśród pierwszych czcicieli Madonny Pompejańskiej była młoda dziewczyna z Neapolu, Fortunata Agrelli, cierpiąca na trzy bolesne, nieuleczalne schorzenia. Najlepsi neapolitańscy lekarze owych czasów nie byli w stanie jej pomóc.

 

16 lutego 1884 r., rok po zakończeniu budowy nowego sanktuarium wybudowanego specjalnie dla obrazu Dziewicy, po trzynastu miesiącach cierpień, dziewczyna z krewnymi rozpoczęła odnawianie nowenny różańcowej. Parę tygodni później, 3 marca, po raz pierwszy objawiła się jej Pani Niebios, Królowa Różańca Świętego…

 

Piękna Pani siedziała na wysokim krześle, udekorowanym mnóstwem kwiatów, w otoczeniu świetlistych postaci św. Dominika i św. Katarzyny ze Sieny, trzymając na kolanach Dziecię, ubrane jak i Jego Matka w złocisty płaszcz, a w ręku miała Różaniec. Jak na cudownym obrazie sprowadzonym przez Bartolo Longo do Pompei…

 

Fortunata zadziwiona pięknem Maryi poprosiła: „Królowo Różańca Świętego, bądź mi łaskawa i przywróć mi zdrowie! Modliłam się do Ciebie, odmówiłam trzy nowenny, ale, o moja Pani, nie doświadczyłam Twej pomocy. Tak bardzo pragnę być uzdrowioną!”. Pani na Tronie miała odpowie-dzieć: „Dziecko, wzywałaś Mnie na wiele sposobów i zawsze spływały na ciebie Moje łaski. Także i teraz, gdy wezwałaś Mnie tak Mi bliskim imieniem Różańca Świętego, nie odmówię Ci. Odmów trzy nowenny różańcowe a będzie ci dane .”

 

I rzeczywiście 8 maja tegoż roku dziewczyna została cudownie uzdrowiona!

 

I wtedy Maryja objawiła się jej po raz drugi. Mówiła wtedy: „Ktokolwiek będzie potrzebował Mego wsparcia i pomocy, powinien odmówić trzy błagalne nowenny Różańca świętego i trzy nowenny dziękczynne.”

 

Jak odmawiać nowennę

 

1. Cała nowenna pompejańska trwa 54 dni i dzieli się na dwie części: błagalną i dziękczynną. Każda z nich trwa 3 x 9 dni, czyli po 27 dni każda. Aby się nie pogubić, warto zaznaczyć sobie w kalendarzu dni trwania nowenny.

 

2. Nowennę pompejańską odmawiamy w jednej intencji przez cały czas jej trwania.

 

3. Codziennie odmawiamy trzy tajemnice (części) różańca świętego (radosną, bolesną i chwalebną), choć kto może, niech odmawia czwartą tajemnicę, Tajemnicę światła.

 

4. Modlitwy początkowe (Wierzę w Boga, Ojcze nasz, 3 razy Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu) odmawiamy jeden raz, przed pierwszym różańcem.

 

5. Przed rozpoczęciem każdej z trzech (lub czterech) części różańca podajemy intencję (zob. punkt 2) i mówimy: „Ten różaniec odmawiam na Twoją cześć, Królowo Różańca świętego”.

 

6. Po skończeniu każdej części różańca trzy razy mówimy „Królowo Różańca świętego, módl się za nami!”

 

7. Po skończeniu trzech (lub czterech) części różańca odmawiamy  odpowiednią modlitwę.

 

Modlitwy na każdy dzień

 

Przez pierwszych 27 dni, część błagalna nowenny, po każdej części różańca odmawiamy modlitwę:

 

„Pomnij, o miłosierna Panno Różańcowa z Pompei, jako nigdy nie słyszano, aby ktokolwiek z Twoich czcicieli, z różańcem Twoim pomocy wzywający, miał być przez Ciebie opuszczony. Nie gardź prośbą moją, o Matko Słowa Przedwiecznego, ale przez święty Twój Różaniec i przez upodobanie, jakie okazujesz dla Twej świątyni w Pompei, wysłuchaj mnie dobrotliwie. Amen”.

 

Przez kolejnych 27 dni, część dziękczynna nowenny, po każdej części różańca odmawiamy modlitwę:

 

„Cóż Ci mogę dać, o Królowo pełna miłości? Moje całe życie poświęcam Tobie – ile mi sił starczy, będę rozszerzać cześć Twoją,o Dziewico Różańca Świętego z Pompei, bo gdy Twej pomocy wezwałem, nawiedziła mnie łaska Boża. Wszędzie będę opowiadać o miłosierdziu, które mi wyświadczyłaś; o ile zdołam, będę rozszerzać nabożeństwo do Różańca Świętego; wszystkim głosić będę, jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną, aby i niego-dni, tak jak i ja grzesznicy, z zaufaniem do Ciebie się udawali. O, gdyby cały świat wiedział, jak jesteś dobra, jaką masz litość nad cierpiącymi, wszystkie stworzenia ucie-kałyby się do Ciebie. Amen”.

 

Kapłan szatana ...
... i apostoł Różańca

 

Bł. Bartolo Longo w czasie studiów prawniczych wstąpił do sekty spirytystycznej i sam zaczął uprawiać praktyki okultystyczne. W krótkim czasie poczynił takie „postępy”, że antybiskup mianował go kapłanem szatana. W czasie jednego z bluźnierczych rytuałów Bartolo oddał swoją duszę diabłu.

 

W szatańskim opętaniu Longo trwał półtora roku. Długie wyniszczające posty, diaboliczne wizje, nasilająca się depresja, doprowadziły Bartola na skraj obłędu. Długie rozmowy z przyjacielem – profesorem Pepe – przekonały go do rezygnacji z satanizmu i opuszczenia sekty. W końcu wstąpił do trzeciego zakonu dominikańskiego i wybrał imię zakonne  „Brat Różaniec”.

 

Pomimo pokuty wciąż gnębiła mnie myśl, że należę do szatana i nadal jestem jego niewolnikiem, a on oczekuje na mnie w piekle. Rozważając to popadłem w rozpacz i byłem bliski samobójstwa. Wtedy usłyszałem w moim sercu echo słów ojca Alberta, powtarzającego za Maryją: „Ten, kto propaguje mój różaniec, będzie zbawiony.” Te słowa oświeciły moją duszę. Upadłem na kolana i zawołałem: „Jeżeli te słowa są prawdą, to osiągnę zbawienie, ponieważ nie opuszczę tej dzikiej krainy, dopóki nie rozszerzę tutaj Twojego różańca.”

 

Bartolo założył czasopismo „Różaniec i Nowe Pompeje”. Wybudował bazylikę w Pompejach, która  została uznana za najważniejsze sanktuarium różańcowe na świecie. Modlił się tak:

 

O, błogosławiony różańcu Maryi, słodki łańcuchu, który łączysz nas z Bogiem; więzi miłości, która nas jednoczysz z aniołami; wieżo ocalenia od napaści piekła; bezpieczny porcie w morskiej katastrofie! Nigdy cię już nie porzucimy. Będziesz nam pociechą w godzinie konania. Tobie ostatni pocałunek gasnącego życia. A ostatnim akcentem naszych warg będzie Twoje słodkie imię, o Królowo Różańca z Pompei, o Matko nasza droga, o Ucieczko grzeszników, o Władczyni, Pocieszycielko strapionych. Bądź wszędzie błogosławiona, dziś i zawsze, na ziemi i w niebie.

 

Owoce modlitwy Różańcowej

 

W swoim dziele Tajemnica Różańca Świętego (p. 81), św. Ludwik Maria Grignion de Montfort mówi: Odmawianie różańca i rozważanie jego tajemnic przynosi następujące cudowne skutki:

 

1. Stopniowo prowadzi nas do doskonałej znajomości Jezusa Chrystusa.

 

2. Oczyszcza nas z grzechu.

 

3. Daje nam zwycięstwo nad wszystkimi naszymi wrogami.

 

4. Ułatwia praktykowanie cnót.

 

5. Rozpala w nas ogień miłości do naszego Pana.

 

6. Wzbogaca nas łaskami i zasługami.

 

7. Dostarcza nam tego, co konieczne, do wypełnienia wszystkich naszych zobowiązań wobec Boga i naszych bliźnich, a wreszcie umożliwia uzyskanie wszelkich łask od Boga.

 

Różaniec i nawrócenie

 

Jeżeli będziecie odmawiać różaniec wiernie aż do śmierci, zapewniam was, że mimo ciężaru grzechów otrzymacie niewiędnący wieniec chwały (1P 5,4). Nawet jeśli jesteś na krawędzi potępienia, nawet jeśli jesteś jedną nogą w piekle, nawet jeśliś sprzedał duszę diabłu za sprawą czarowników, którzy nakłonili cię do czarów, a nawet jeśli byłbyś heretykiem upartym jak diabeł, to prędzej czy później nawrócisz się w swym sercu z mienisz życie, co uchroni twą duszę od wiecznego potępienia. Jeśli  - zapamiętaj dobrze, co mówię – co dzień, aż do śmierci, będziesz pobożnie odmawiał różaniec, dostąpisz poznania prawdy i skruchy oraz uzyskasz przebaczenie za grzechy. (Tajemnica Różańca Świętego, p.4)

 

pobierz nowenne...

 

Więcej informacji można znaleźć na stronach:
www.pompejanska.rosemaria.pl
www.pompejanska.pl

 

 

 « Powrót

wydrukuj »       wyślij znajomemu »       ilość wyświetleń: 4664

WIDEO

KOMENTARZ WIDEO 

 

Żywa Korona Maryi


 

 

Seria PO PROSTU

  


 

 

 

   

  


16383227 dwiedzin od 2007-11-14                        wykonanie 1999-2018 MATinternet Zakopane       Powered by AntCms                   © Paulini Wrocław 2018