Aktualności - ogłoszenia
   Sanktuarium
   Msze święte i nabożeństwa
   Duszpasterstwo:
      Domowy Kościół
      Duchowa Adopcja
      Neokatechumenat
      Wspólnota Żywych Kamieni
      Koinonia Jan Chrzciciel
      Rodzina Różańcowa
      Komisja Charytatywna
      Schronisko Św. Br. Alberta
      Duszpasterstwo Powołań
      Rocznica Komunii Świętej
      Bierzmowanie
      Duszpasterstwo chorych
      Grupa pokutna
      Bractwo św. Antoniego
      Pielgrzymka Grupa 2
   Nasi Patronowie
   Modlitewnik
   Rada Parafialna
   Dzielnica Czterech Wyznań
   Koncerty u Paulinów
   Chór Vita Nova
   Zwiedzanie
   Jubileusz
   Galeria foto
   Linki


Nadchodzące wydarzenia:
Miesiąc i rok: 10 / 2018
 << miesiąc  >>      << rok  >>


Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Skrzynka intencji
Prześlij nam swoją intencję, w której chcesz abyśmy się modlili:
Imię*
E-mail*
Treść intencji*


 Modlitewnik

Różaniec rodziców za dzieci
 

„Maryja widzi i zna o wiele lepiej niż ktokolwiek inny wszelkie sprawy (potrzeby), które nas dotyczą: pomoc, jakiej potrzebujemy w obecnym życiu, zagrażające niebezpieczeństwa prywatne i publiczne, trudności i choroby, walki o zbawienie duszy (...). Może i pragnie nam pomóc dzięki modlitwie różańcowej.  
Leon XIII


 


 

Zastanów się, może...

 

--> w życiu Twojego dziecka dzieje się coś złego? Masz świadomość, że jakieś zło dotyka Twoich dzieci i nie potrafisz sobie z tym poradzić?

 

--> chcesz, żeby Twoje dziecko było pod najlepszą opieką? Chcesz mu dać najpiękniejszy prezent i zabezpieczyć na całe życie?

 

--> zdajesz sobie, że Twoje dziecko jest narażone na skutki Twoich grzechów?

 

--> masz problemy z wychowaniem dzieci?

 

--> oczekujesz narodzin dziecka, które chcesz już teraz otoczyć opieką?

 

--> Twoje dzieci są już dorosłe, a Ty chciałbyś jakoś oddziaływać na nie?

 

Ponad 33.000 rodziców modli się codziennie różańcem za swoje dzieci w specjalnie tworzonych grupach!!!

 

Beata o modlitwie różańcowej rodziców usłyszała w czasie ogłoszeń w kościele. Na spotkanie organizacyjne szła z wahaniem, bo koła różańcowe kojarzyły się jej z wiekowymi, nobliwymi paniami. Zdziwiła się, kiedy zobaczyła na sali młode małżeństwa, kobiety w ciąży, sporo tatusiów.

 

--> Wstąpiłam do róży w czerwcu, zaraz po urodzeniu mojej córeczki. Wiem, że moje dziecko jest pod najlepszą opieką, której ja nie potrafiłabym zapewnić. Przekonanie, że wiele osób modli się za nie, daje mi wewnętrzny spokój. I są już pierwsze owoce: zniknęły lęki młodej mamy – śmieje się Anna.

 

--> W mojej róży jest ogromna rozpiętość dzieci, za które się modlimy: najmłodsze są jeszcze w łonie mamy, najstarsze ma 44 lata. Okazuje się, że modlitwa jest dziecku potrzebna w każdym wieku – mówi Barbara.

 

Różaniec to nie jest tylko babcina modlitwa, jak niektórzy sądzą. Na naszych oczach odbywa się jego odrodzenie.

 

ZASADA

 

Zasada jest prosta. 20 osób codziennie (każdy w swoim miejscu, w dowolnym czasie) odmawia jedną (tylko jedną!) dziesiątkę różańca (Ojcze nasz, 10 razy Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu) rozważając przy tym konkretną, przypisaną danej osobie, tajemnicę z życia Jezusa i Maryi. Osoba, która odmawia pierwszą tajemnicę radosną, odmawia również początkowe modlitwy różańca tj. Wierzę w Boga, Ojcze nasz, 3 razy Zdrowaś Maryjo (o wiarę, nadzieję i miłość) i Chwała Ojcu.

 

Każdego pierwszego dnia miesiąca następuje zmiana tajemnic różańca. Jeśli zaczęłam od pierwszej tajemnicy radosnej – Zwiastowanie Maryi, to w następnym miesiącu będę odmawiała Nawiedzenie świętej Elżbiety, itd.

 

4 części różańca x 5 tajemnic w jednej części
= 20 małych cząstek Wielkiej modlitwy

 

Powstaje w ten sposób szczególna wspólnota, która pod swoją modlitewną opieką ma wszystkie dzieci rodziców, należących do niej. Odmawiając swoją cząstkę, rodzic ma świadomość, że cały różaniec codziennie zostaje odmówiony w intencji dzieci.

 

JAK ZACZĄĆ

 

Potrzebna jest decyzja – moja, Twoja decyzja. To jest początek.

 

Inicjatorzy tego dzieła zachęcają do tworzenia grup różańcowych we własnych środowiskach, w rodzinie, wśród znajomych, we wspólnotach.

 

Zacząć może jedna osoba. W oczekiwaniu na dołączenie innych rodziców odmawia swoją cześć. Pan Bóg działa i jak czytamy na stronie Różańca Rodziców: nie zdążyło się jeszcze, aby tworzenie Róży od zapoczątkowania trwało dłużej niż 3-4 tygodnie. Jeśli zaczniecie, to jedną z intencji jest przecież prośba o poszerzanie dzieła, więc Bóg z pewnością wam przydzieli osoby, a może się zdarzyć że powstanie więcej niż jedna Róża!

 

Odpowiedzi na pojawiające się pytania (np. jak stworzyć grupę), zasady, wszelkie informacje o tej formie modlitwy, ułatwienia organizacyjne (chociażby arkusz porządku odmawiania tajemnic w Róży) są na stronie internetowej:

 

www.rozaniecrodzicow.pl

 

INTENCJE

 

Każdego dnia modlimy się w 5 następujących intencjach:

 

--> O to aby Bóg w imię ofiary Chrystusa usunął skutki grzechów rodziców i aby nasze grzechy, przeszłe, ale również obecne nie wpływały negatywnie na nasze dzieci;

 

--> O błogosławieństwo dla naszych dzieci, aby w pełni zaczerpnęły ze skarbca Bożej Miłości;

 

--> O rozszerzanie się tego dzieła modlitwy rodziców w intencjach dzieci, aby jak największa rzesza dzieci otrzymywała od swych rodziców modlitwę i błogosławieństwo;

 

--> O uzdrowienie przyczyn grzechów, których skutki spotykają nasze dzieci, u rodziców i w środowisku;

 

--> W intencji Ojca Świętego i Jego intencjach oraz w intencji Kościoła Świętego.

 

DLACZEGO RÓŻANIEC

 

Jan Paweł II w 2002 roku napisał List apostolski o Różańcu Świętym, gdzie wchodzi w głąb tej kontemplacyjnej modlitwy, pokazuje jej ewange-lizacyjne bogactwo. Zachęcając rodziców do modlitwy różańcem, papież napisał:

 

Czymś pięknym i owocnym jest także powierzenie tej modlitwie drogi wzrastania dzieci. Czyż różaniec nie jest drogą życia Chrystusa od poczęcia do śmierci, aż do zmartwychwstania i wejścia do chwały? Coraz trudniej jest dziś rodzicom nadążyć za dziećmi na różnych etapach ich życia. W społe-czneństwie rozwiniętej technologii, środków maso- wego przekazu i globalizacji wszystko stało się tak szybkie, a różnice kulturowe między pokoleniami coraz bardziej się zwiększają. Najróżniejsze przesłania i doświadczenia najmniej dające się przewidzieć prędko wkraczają w życie dzieci
i młodzieży, a rodzice przeżywają nieraz udrękę, stając wobec grożących im niebezpieczeństw.

 

Owoców modlitwy różańcowej doświadczyli i doświadczają modlący się rodzice. Nie tylko ci, którzy są w ruchu Różańca Rodziców. Jednak wejście w tę (czy inną, działającą na podobnej zasadzie) strukturę modlitewną daje rodzicom pewność, że nie są sami, że są inni, którzy modląc się za swoje dzieci, modlą się też za nasze. A wcale nie jest tak łatwo wytrwać w codziennej, choćby 5-minutowej modlitwie, nawet za własne dziecko.  

 

PATRON

 

Nie dość, że Maryja wspiera modlących się, nie dość, że dwadzieścioro rodziców modli się za dzieci, to jeszcze proszą o wsparcie wybranego świętego (czy świętą), który staje się patronem Róży. Powstaje dodatkowy krąg modlitewny w niebie.

 

 

AKT ZAWIERZENIA MODLITWY
RÓŻAŃCOWEJ RODZICÓW W INTENCJI DZIECI

 

Niepokalana Dziewico Maryjo!

 

Królowo Rodzin, Królowo Pokoju zawierzamy Ci swoje dzieci i wszystkie dzieci objęte modlitwą w Różach Różańcowych rodziców. Przez tajemnice życia Jezusa i Świętej Rodziny uproś u Boga łaskę ochrony tych dzieci przed wszelkim złem, zwłaszcza tym jakie może wypływać ze słabości
i grzechów rodzicielskich.

 

Ochroń je płaszczem swojej miłości i modlitwy, niech pozostaną niewinne, a te które zbłądziły, które doświadczają nędzy grzechu skieruj na drogę nawrócenia. Tobie i tej modlitwie różańco-wej powierzamy drogi ich rozwoju i ufamy że doprowadzisz je do Jezusa.

 

Niech to dzieło modlitwy rozwija się przynosząc Miłość i Pokój jaki niesie światu Chrystus, aby jak najwięcej dzieci, rodziców i rodzin doświadczyło uzdrawiającej mocy Miłości Bożej. Tobie się powierzamy w całości.

 

pobierz nowenne...

 

 

 « Powrót

wydrukuj »       wyślij znajomemu »       ilość wyświetleń: 3970

WIDEO

KOMENTARZ WIDEO 

 

Żywa Korona Maryi


 

 

Seria PO PROSTU

  


 

 

 

   

  


15943174 dwiedzin od 2007-11-14                        wykonanie 1999-2018 MATinternet Zakopane       Powered by AntCms                   © Paulini Wrocław 2018