Strona główna pielgrzymki
   Historia pielgrzymki
   O Grupie
   Przewodnicy...
   Pielgrzymowanie
   Trasa pielgrzymki
   Świadectwa
   Emblematy
   Galeria foto
   Video
   Do pobrania
   Ulubione linki
   Spotkania grupy
   Bieżące informacje
   Trzebnica 2014
   Zapisy
   Kontakty
   Konto pielgrzymki


Nadchodzące wydarzenia:
Miesiąc i rok: 07 / 2020
 << miesiąc  >>      << rok  >>


Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Skrzynka intencji
Prześlij nam swoją intencję, w której chcesz abyśmy się modlili:
Imię*
E-mail*
Treść intencji*


 O Grupie

Grupa 2 "Paulińska"
 

w 1999 r. została powierzona Białym Stróżom Jasnogórskiej Ikony przez głównego przewodnika Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej na Jasną Górę ks. Stanisława Orzechowskiego.

 

Niegdyś "dwójeczka" podążała do domu Matki, jako tzw. biblijna, od 3 lat pielgrzymi idący w niej rozpoznają ją jako paulińska. W myśl charyzmatu paulińskiego grupa przesycona jest kontemplacją Boga, krzewieniem kultu Bogarodzicy.

 

Pątnicy włączają się w apostolską działalność w służbie braciom i siostrom, biorąc czynny udział we wszelakich obowiązkach wynikających ze wspólnego pielgrzymowania. Podczas drogi dziękują za każdy gest gospodarzy, nie zapominają o dobrym słowie i czułym uśmiechu braterskiej miłości. Podczas drogi niejednokrotnie przypominają sobie o tym, że BÓG ICH KOCHA! I wzywa do miłości. Rzeźbiarzowi ludzkich serc oddają każdy kilometr, każde zwątpienie, znużenie i załamanie, każdy bąbel na stopie i palcu. Nie zapominają o tym, że świat bez zaufania jest niepewny, pozbawiony zasad i niegościnny, dlatego wdzięcznym głosem odnoszą się do służb pielgrzymkowych. Przypominając sobie, co dzień na nowo, że życie bez zaufania jest płytkie i nerwowe, ponawiają więź z Bogiem, na nowo zapraszając Go do tego, aby ich prowadził na szlaku pielgrzymim, i po powrocie do szarej rzeczywistości. Aby dogłębniej przeżyć to doświadczenie umieszczają swoją dłoń, w Bożej dłoni - dłoni Przyjaciela.

 

Odpowiadając na wołanie Pana wyrażone przez umiłowanego Ojca Świętego - Jana Pawła II, który dziś już nie spogląda na nas z okien Watykanu, ale z okna Nieba, odpowiadają na to zaproszenie: "Bądźcie Miłosierni" - dzieląc się wszystkim ze wszystkimi.

 

A kapłani przez moc Chrystusowego Kapłaństwa otwierają przed licznymi penitentami zdroje Bożego Miłosierdzia. I tak oto O. Eugeniusz i ks. Piotr czy to w drodze, czy na postoju zanurzają wiernych w Boskim Oceanie Miłosierdzia, który niejednokrotnie działa, jak orzeźwiający prysznic, zmywający brudy kilkunastu lat. Kiedy czuć lekki powiew wiatru, to od razu wiadomo, że Duch Św. jest wśród nich, działa i przemienia ich serca. Pocieszyciel - wprowadza w grupie atmosferę pokoju i życzliwości oraz wzajemnej miłości. Gdzieś w śpiewie ptaków słychać: " Nie lękaj się jest przy Tobie Chrystus". Uśmiechnij się do tego, który jest Rzeźbiarzem wszystkich uśmiechów. Nie pozostawiaj Go bez odpowiedzi. Szepcz Mu odpowiedź co dzień...

 

Każdy ranek, kolejny etap jest dla nich prezentem darmo z miłości danym od Boga. Często przypomina im i sobie o tym Przewodnik. Przypomina, że nie tylko my chcemy być kochani, ale, że Bóg wbrew logice też pragnie być kochanym! "Kiedy jest kochanym, może jeszcze piękniej i mocniej pokochać i umacniać do miłowania. Wypełniaj życie Bogiem, który jest Miłością! On pomoże Ci kroczyć w codzienności i uświęcać się każdym dobrem słowem i gestem. On stawia przy Tobie swych Aniołów, aby walczyli o Ciebie".

 

W grupie od kilku lat podąża ok. 200 osób, a każdy z tych pielgrzymów ma swojego Anioła Stróża posłanego od Pana. Kiedy zmęczenie daje im znaki, ciało odmawia posłuszeństwa i nogi bolą, Aniołowie biorą ich na ręce i jak dziecię niosą. Bracia i Siostry pielgrzymujący w tej grupie pochodzą z różnych środowisk, stanowią zróżnicowaną grupę wiekową od dzieci i młodzieży do osób w jesieni życia. Z roku na rok jest jednak w grupie coraz więcej osób młodych i rodzin z dziećmi. W charyzmat grupy wpisały się modlitwy ukształtowane i zapisane w tradycji Kościoła, m.in.: Godzinki, Litania do NMP, Litania do Aniołów, Różaniec, Droga Krzyżowa i inne. Nie brakuje również śpiewów i pieśni uwielbienia Stwórcy. Wędrując pamiętamy, że kto śpiewa ten dwa razy się modli. A wraz z dojściem do domu, w którym służy Matka nasza nie kończy się nasza wspólna pielgrzymka do domu Ojca; spotykamy się po powrocie do domu. Uczestniczymy we wspólnych czuwaniach, modlitwach, spotkaniach we wrocławskiej Jasnej Górze, nie zapominając o Chrystusowym zaproszeniu do wzajemnej miłości zawartym w przykazaniu miłości.

 

W sposób szczególny jesteśmy wdzięczni braciom i siostrom bezpośrednio zaangażowanym w dobro i rozwój grupy, dlatego polecajmy ich Panu w naszych modlitwach, prośmy o światło Ducha Świętego i opiekę Matki Najświętszej. 

 

 wydrukuj »       wyślij znajomemu »       ilość wyświetleń: 52224

WIDEO

KOMENTARZ WIDEO 

 

Żywa Korona Maryi


 

 

Seria PO PROSTU

  


 

 

 

   

  


21564835 dwiedzin od 2007-11-14                        wykonanie 1999-2020 MATinternet Zakopane       Powered by AntCms                   © Paulini Wrocław 2020