Kancelarię parafialną prowadzą:
O. Mirosław Bijata
(proboszcz parafii)
O. Maksymilian Stępień
(wikariusz parafii)
Pani Justyna Dutkiewicz
Zapraszamy
we wtorki i czwartki od 1600 do 1800
i w soboty od 1000 do 1200
W kancelarii parafialnej można:
Zgłosić intencje Mszy św., otrzymać potrzebne zaświadczenia (świadectwo chrztu, świadectwo moralności itp.), prosić o sakrament chrztu, bierzmowania, komunii św. czy namaszczenia chorych, ustalić termin zawarcia sakramentu małżeństwa i sposób przygotowania się do tego sakramentu, zgłosić i przygotować pogrzeb naszych Parafian. Do kancelarii zapraszamy również tych, którzy chcą po prostu porozmawiać...
Sakrament chrztu świętego:
Sakrament chrztu jest odpowiedzią wiary człowieka na dar miłości Boga. Dlatego wierzący Rodzice w imieniu swego dziecka proszą o ten dar Kościół. Dokonuje się to najpierw w kancelarii parafialnej przez zgłoszenie kandydata do chrztu. Rodzice do kancelarii parafialnej muszą dostarczyć następujące dokumenty:
- dpis aktu urodzenia dziecka'
- dane personalne rodziców chrzestnych i swoje,
-zaświadczenia z parafii zamieszkania rodziców chrzestnych, zawierające potwierdzenie, że są wierzący (tzw. świadectwo praktykowania wiary, uczestnictwo w sakramentach, brak przeszkód, by pełnić funkcje chrzestnych).
Sakramentu chrztu św. udziela się zazwyczaj w pierwszą niedzielę miesiąca podczas Mszy św. o godz. 10.30.
Sakrament małżeństwa:
Kandydaci do sakramentu powinni zgłosić się do kancelarii parafialnej co najmniej trzy miesiące przed planowaną datą ślubu. Na pierwszym spotkaniu ustalany jest duchowy plan przygotowań do sakramentu. W ramach przygotowań należy dostarczyć następujące dokumenty:
- akt chrztu i bierzmowania (ważny 3 miesiące od daty wystawienia),
- dowód osobisty,
- świadectwo ukończenia katechizacji na poziomie szkoły ponadpodstawowej,
- zaświadczenie o ukończeniu kursu przedmałżeńskiego,
- jeśli narzeczeni zamierzają zawrzeć ślub konkordatowy – 3 egz. zaświadczenia z USC, stwierdzającego brak okoliczności wyłączających zawarcie małżeństwa (ważne 3 miesiące od daty wystawienia).
W trakcie tych spotkań kandydaci do małżeństwa odbywają rozmowy z proboszczem, ustala się przebieg uroczystości w dniu ślubu (wystrój kościoła, oprawę muzyczną itp.)
Pogrzeb chrześcijański:
Prosimy, aby rodzina zmarłej osoby – naszego Parafianina, zgłosiła się do kancelarii w celu ustalenia przebiegu uroczystości pogrzebowych (informacje o pogrzebie przyjmujemy o każdej godzinie) po uprzednim załatwieniu formalności w USC (akt zgonu) oraz uzgodnieniu miejsca i terminu pogrzebu w zakładzie pogrzebowym lub na cmentarzu. Do kancelarii prosimy dostarczyć odpis aktu zgonu i informację o przyjętych sakramentach. W trakcie rozmowy ustalamy godzinę Mszy św. w zależności od terminu ceremonii na cmentarzu.
Zachęcamy, aby pożegnanie i ostania posługa osobie zmarłej odbyła się w kościele parafialnym z obecnością ciała (trumny) w czasie Mszy św.
Zapraszamy
Ojcowie Paulini